Jdi na obsah Jdi na menu

Pátek třináctého: TJ Sokol Brankovice – rodiče Sigma U9 3:4

Pátek 13. června 2014 byl mj. ve znamení podvečerního přátelského utkání rodičů kluků Sigmy roč. nar. 2005, které bylo díky nápadu a iniciativě Jirky Proniuka domluveno proti domácímu týmu Brankovic, složenému z hráčů A mužstva a dorostenců.

Hostující tým tvořilo 10 tatínků (někteří z nich již dávno nehrající), doplněných o 2 mladé trenéry přípravky, kteří společně dohromady nikdy předtím nehráli. Takže rozestavení na hřišti si hráči zvolili každý sám dle svého nejlepšího vědomí, svědomí a pocitu, benjamínek týmu rozdal slušivé dresy (viz. foto), zvolil a určil týmu do zápasu taktiku (jak se nakonec ukázalo, tak tu správnou!!!) a šlo se na 2 x 35 minut do boje.

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, hosté se snažili vzájemně spolu sehrát a někteří hlavně od začátku popadnout dech. Dříve se tedy ukázali sehranější domácí a brzy si začali vypracovávat první šance. Ovšem Laco v brance „Sigmy“ si okamžitě vzpomněl na svá dorostenecká prvoligová léta (je to už sice hoooodně dlouho…) a chytal naprosto skvěle. Přesto první gól utkání, zhruba ve 20. minutě, byl „jeho“. Lapil další parádní ránu, ta mu však najednou zničehonic vypadla z rukou a poblíž stojící útočník domácích neměl problém otevřít skóre (1:0). Hosté se poté osmělili, začali vystrkovat růžky a po několika minutách také díky přesné trefě Šubiho vyrovnali (1:1).

O přestávce se oba týmy občerstvily, polily živou vodou a hned to bylo znát. Hrálo se nahoru dolů a padaly branky. Domácí šli ještě jednou do vedení, když přečíslili obranu a nedali Lacovi šanci (2:1), ale již za chvíli bylo znovu srovnáno. To byl ve vápně sražen Třešťa a přesný rozhodčí nezaváhal. Na penaltu proti svým domácím kamarádům byl určen Jirka Proniuk, který se kopat zdráhal, chvíli váhal, ale při exekuci samotné nezaváhal (2:2)!!! Za dalších pár minut se do jedné ze svých šancí dostal Pája Šošolík a trefil ranou k pravé tyči (2:3). To se ale nedali zahanbit zase domácí, přitlačili hosty před vlastní branku a poté i se štěstím vyrovnali (3:3). Ve svém územní převaze pokračovali i dále, chtěli utkání rozhodnout ve svůj prospěch, šance k tomu měli, ale buď je zahodili nebo jim v tom zabránil vynikající brankář hostujícího výběru. Rozhodující branka tak padla na druhé straně, když se z otočky trefil kanonýr Šubi (3:4). V samotném závěru už se nic nestalo, jen někteří hostující hráči měli po ukončení zápasu díky svým heroickým výkonům už trošku potíž dojít až do kabin, a tak se nejdřív museli posilnit. A potom takyJ

TJ Sokol Brankovice – rodiče Sigma U9             3:4 (1:1)

Branky:  Šubrt 2, Proniuk (pen.), Šošolík

Sestava:  Györe – Hoffman (Pícha), Judas, Šimek, Táborský – Proniuk, Třeštík, Pilarčík – Bilík, Šubrt, Šošolík.

Trenéři:  každý sám sobě J

Diváci:  celkem dost (synové a dcery, manželky a přítelkyně, někdy i rodiče, i zvídaví příchozící)