Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sigma U9; třetí místo na mezinárodním turnaji v Bratislavě; 1.-2.3.2014

3. 3. 2014

První březnový víkend zavítala Sigma U9 na kvalitně obsazený mezinárodní halový turnaj do Bratislavy. V prostorné sportovní hale Dom Športu se od začátku prvního hracího dne děly věci. Kluci v prvním i dalších odpoledních utkáních poznali, že pro úspěch na turnaji budou muset hodně tvrdě makat. První dvě remízy, po nepřesvědčivých výkonech, shodně 2:2 a následná porážka od Žiliny 2:3 byly odrazem avizované kvality týmů na turnaji a zvláště pak naší skupiny B. Ve čtvrtém utkání s MTK Budapest kluci zabojovali a za mohutné podpory diváků doslova urvali první vítězství, jak se později ukázalo s nejlepším týmem turnaje. Skupina B byla tak vyrovnaná, že pokud kluci chtěli jít do bojů o medaile, museli v posledním utkání skupiny vyhrát s Wroclaví alespoň o 5 gólů aby tak předskočili v tabulce Žilinu a o skóre se dostali i před MFC Pécsi. Tento zápas však musel být oproti původnímu programu posunut až na neděli z důvodu pronájmu haly a tudíž jsme nemohli přímo navázat na předchozí vydařený výkon. V neděli se klukům k naší spokojenosti dílo podařilo a v prvním utkání porazili Slask Wroclaw 5:0 a tím si zajistili účast v bojích o medaile. Ve finálové sklupině jsme první dvě utkání poměřili síly s dvěmi velice kvalitními maďarskými zástupci. Obě utkání jsme bohužel prohráli. Nejdříve v utkání s Györem 0:2 a poté i s MTK Budapest kdy jsme dlouho 1:0 vedli, ale v závěru utkání dokázal maďarský soupeř otočit. Náladu jsme si všichni spravili posledním utkání finálové skupiny, které bylo součastně utkáním o 3. místo hraným na 20 minut, v němž kluci od začátku jasně dominovali a rozstříleli jinak v turnaji silný tým Spartak Trnavu 9:1. Potěšili tak konečným třetím místem nejen sebe a trenéry ale také po celý turnaj fandící diváky a rodiče. Poslední finálové utkání mezi MTK a Györem bylo pro mnohé trochu zklamáním. Všichni čekali vyrovnaný souboj, ale MTK jednoznačně rozstřílelo Györ 9:2 a zaslouženě turnaj vyhrálo.

Po tomto turnaji jsme museli uznat, že kvalita týmů na turnaji byla na výborné úrovni, ale současně kvitovat, že takové zápasy nehrajeme častěji, protože jsou pro kluky výbornou zkušeností a pro diváky pak často infarktovým zážitkem :).

 

1.hrací den - sobota

Sigma – MFC Pécsi (HU)               2:2       Třeštík, Šubrt

Sigma – Slovan Bieli             2:2       Proniuk, K. Judas

Sigma – MŠK Žilina             2:3       Proniuk, Řezníček

Sigma – MTK Budapest       2:1       Proniuk, Šembera

 

2.hrací den – neděle

Sigma – Slask Wroclav         5:0       Řezníček 2, Proniuk 2, Šembera

 

finálová skupina

Sigma – Gyori ETO FC        0:2      

Sigma – MTK Budapest       1:2       Proniuk

Sigma – Spartak Trnava     9:1       Proniuk 3, Třeštík 3, Řezníček, Györe, Šimek

Sestava Sigma:

Šubrt Pavel (1) – Hoffman David, Šembera David (2), Třeštík Michal (4), Györe Matyáš (1), Judas Kryštof (1), Proniuk Adam (9), Šimek Jakub (1), Řezníček David (4)

 

Konečné pořadí:

1. MTK Budapest (HU)
2. Györe ETO FC (HU)

3. SK Sigma Olomouc
4. Spartak Trnava
5. MFK Ružomberok
6. MŠK Žilina
7. MFC Pécsi (HU)
8. Slovan Bratislava bílí
9. Slask Wroclaw (PL)
10. Slovan Bratislava modří
11. AS Progres (PL)
12. FC Zbrojovka Brno

 FOTOGALERIE

dscn7726.jpg