Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sigma U9 – 3. místo na turnaji roč. 2004 v Nezamyslicích; 26.1.2014

27. 1. 2014

Na turnaji starších přípravek roč. 2004, pořádaném Sokolem Čechovice v hale v Nezamyslicích, se naši kluci určitě neztratili. A přestože ve svých výkonech měli spoustu chyb a výkyvů, z pohledu rodičů musíme určitě obzvlášť ocenit zejména odvahu kluků chodit do soubojů s mnohdy o hlavu vyššími soupeři.

            První zápas byl poznamenán, jako již na většině turnajů, spaním kluků na začátku. V polovině utkání svítil na ukazateli již hrozivý stav 0:3, v tu chvíli se však probudili fanoušci Sigmy a svým hlasitým povzbuzováním probudili i spící kluky, kteří jak na povel přeřadili rychlostní stupeň a zaslouženě vyrovnali na konečných 3:3. V dalších utkáních někdy s mírnou převahou, někdy mírně pod tlakem čtyřikrát vyhráli, avšak v klíčovém a prestižním souboji se Šternberkem si minimálně dvě branky dali v podstatě sami, a výrazně tak pomohli soupeři k vítězství.

            Do posledního utkání proti Spartě Brno nastupovali kluci za situace, že výhra by znamenala vítězství v celém turnaji, avšak soupeř byl lepší, rozhodl zápas hned v prvních minutách, ze všech týmů byl nejfotbalovější a 1. místo získal naprosto zaslouženě.

Nejužitečnějším hráčem Sigmy byl vyhlášen Míša Třeštík, nejlepším brankářem turnaje Pája Šubrt a nejlepším hráčem (podle hlasování trenérů všech týmů) Kuba Šimek.

 

Sigma – MFK Vyškov                      3:3       Holec, Třeštík, Táborský

Sigma – TJ Haná Prostějov             1:0       Sovík

Sigma – TJ Sokol Čechovice           1:0       Táborský

Sigma – Šternberk-FC Lužice         2:4       Holec, Třeštík

Sigma – SK Uničov                           1:0       Táborský

Sigma – SK Hranice                         3:1       Šembera 3

Sigma – FC Sparta Brno                 0:3      

 

Konečné pořadí:

  1. FC Sparta Brno U10              18:5     19
  2. Šternberk-FC Lužice U10      17:5     13
  3. SK Sigma Olomouc U9        11:11   13
  4. TJ Sokol Čechovice U10         6:6     11
  5. MFK Vyškov U10                  11:8     10
  6. SK Hranice U10                       7:15     7
  7. SK Uničov U10                        7:12     4
  8. TJ Haná Prostějov U10            1:16     1

 

Sestava Sigma:

Šubrt Pavel – Grégr Ondřej, Holec Anthony (2 góly), Krmela Adam, Sovík Štěpán (1), Šembera David (3), Šimek Jakub, Táborský Marek (3), Třeštík Michal (2).

 

 komentář: Z. Táborský

 

img_9329.jpg