Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sigma U8 – Naprosto zasloužené zlato z ARSENAL CUP (8.-10.6.2013)

Ve dnech 8.-10.6.2013 se ve Fotbalové Aréně ve slovenské Korni uskutečnil 3-denní mezinárodní turnaj mladších přípravek, roč. narození 2005. Přestože bylo původně proklamováno, že se turnaje zúčastní týmy ze 6 zemí, nakonec se poměřilo 16 týmů českých a 2 slovenské.

První den turnaje vyhráli kluci s přehledem všech 5 svých utkání ve skupině (vlastně jen čtyři, protože 1 výhra byla kontumační), a připravili si dle herního systému dobrou výchozí pozici pro nedělní pokračování, kam si s sebou přinesli právě těch 15 získaných bodů. Své soupeře přehráli vesměs hned od prvních vteřin zápasů, když pokaždé nejpozději ve 2.minutě utkání již vedli.

 

Sobota (8.6.2013)

Sigma – FK Náchod                      4:1      Pícha 2, Proniuk, Foukal

Sigma – FK Zlín-Štípa                   6:1      Proniuk 2, Táborský, Foukal, Řezníček, Grégr

Sigma – MFK Chrudim                 5:2      Pícha 2, Foukal, Šembera, Třeštík

Sigma – FK Baník Most                8:1      Foukal 3, Proniuk 3, Táborský, Pícha

Sigma – FK Arsenal Rožnov          3:0     kontumačně

 

Tabulka sobotní skupiny:

  1. SK Sigma Olomouc                26:5     15
  2. MFK Chrudim                          12:7     12
  3. FK Náchod                               10:7       9
  4. FK Zlín - Štípa                          8:14     4
  5. FK Baník Most                          8:16     4
  6. FK Arsenal Rožnov                   0:15     0

 

Do druhého hracího dne naskočili malí Sigmáci až po nedělním obědě. A protože v penzionu Šance ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde byl tým ubytován, vařili přímo výtečně, odnesli to další soupeři ještě tvrději. Během pěti 16-timinutových zápasů nastříleli dvě točící se “pětky“ Modré laviny 32 branek a inkasovali pouze jednou!!! Postup do pondělního finálového turnaje tak měla Sigma zajištěn již po dvou nedělních výhrách.

 

Neděle (9.6.2013)

Sigma – TJ Sokol Dub nad Mor.      3:0      K.Judas 2, Foukal

Sigma – MFK Chrudim                    6:0      K.Judas 2, Proniuk 2, Foukal, Pícha

Sigma – FK Bystřice pod Host.        7:0      Foukal 3, Proniuk 2, Pícha, Táborský

Sigma – 1.HFK Olomouc                10:0      Proniuk 3, K.Judas 3, Foukal 2, Třeštík, Györe

Sigma – Bohemians 1905                  6:1      Pícha 2, Foukal 2, Grégr, K.Judas

 

Tabulka nedělní skupiny:

  1. SK Sigma Olomouc                 32:1     15
  2. Bohemians 1905                           8:9     10
  3. MFK Chrudim                             9:11     7
  4. TJ Sokol Dub nad Moravou        5:10     4
  5. 1.HFK Olomouc                          4:15     3
  6. FK Bystřice pod Hostýnem          0:12     2

  

Přestože z nedělních zápasů se kluci vrátili na penzion až ve 20 hodin a únava na nich byla znát, ráno v 9 hodin se na prvního finálového soupeře, TJ Valašské Meziříčí, vrhli takovým způsobem, že svého soupeře až nečekaně hladce deklasovali 8:0. Že to je však jinak velmi dobrý a bojovný tým, se vzápětí přesvědčil největší favorit turnaje, pražská Slavia, kterou ValMez pořádně potrápil a prohrál s ní po heroickém výkonu 1:2. Pak už přišlo na řadu finále, ve kterém kluci zapomněli na všechny letošní vysoké prohry se Slavií a po 6 minutách již vedli 2:0. A když potom začali Slávisté Sigmu trošku víc mačkat, čaroval v bráně Pája Šubrt. Sice se mu pod tlakem “podařilo“ vyrobit pár hrubic při rozehrávce, vše však vzápětí napravil skvělými zákroky! Slavii se přece jen podařilo v tlaku dvěma brankami srovnat, ale remíza stačila na to, aby kluci ze Sigmy svou spanilou jízdu třídenním turnajem dotáhli až k celkovému prvenství!!!

            Adam Proniuk se stal s 19 brankami nejlepším střelcem turnaje, Vojta Foukal byl vybrán do ALL STARS.

 

Za předváděný fotbal zaslouží kluci od přítomných rodičů a fanoušků velké – HOŠI DĚKUJEM!!!

 

Pondělí (10.6.2013)

Sigma – TJ Valašské Meziříčí          8:0      Proniuk 4, Foukal 2, Györe, Řezníček

Sigma – SK Slavia Praha                 2:2      Proniuk 2

 

Tabulka finálové skupiny:

  1. SK Sigma Olomouc                10:2       4
  2. SK Slavia Praha                          4:3       4
  3. TJ Valašské Meziříčí                   1:10     0

 

Sestava Sigma:

Šubrt Pavel –

Třeštík Michal (2 góly), Šembera David (1) – Foukal Vojtěch (17) – Pícha Kryštof (9), Proniuk Adam (19),

Grégr Ondřej (2), Řezníček David (2) – Judas Kryštof (8) – Györe Matyáš (2), Táborský Marek (3)

 

 komentář Z. Táborský

 

Konečné pořadí ARSENAL CUP roč. nar. 2005:

  1. SK Sigma Olomouc
  2. SK Slavia Praha
  3. TJ Valašské Meziříčí
  4. MFK Chrudim
  5. FK Náchod
  6. FK Šternberk
  7. Bohemians 1905
  8. FK Lokomotíva Trnava
  9. FC Petržalka 1898
  10. Sokol Ratiboř
  11. FK Bystřice pod Hostýnem
  12. AFC Humpolec
  13. FK Zlín – Štípa
  14. FK Baník Most
  15. 1.HFK Olomouc
  16. TJ Sokol Dub nad Moravou
  17. FK Bohumín
  18. FK Arsenal Rožnov

 korna8-10.6.13.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OFICIÁLNÍ FOTOGALERIE TURNAJE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář